Chutná divina a hydina v zábavnom parku

Zábavný detský park Yeti Land vo Valči nás natoľko vyčerpal, že sme sa rozhodli ochutnať bezprostrednú blízkosť Reštaurácie Humno v Snowlande vo Valčianskej doline.

Veľkokapacitná reštaurácia sa teší celoročnej prevádzke. V zime obsluhuje vymrznutých lyžiarov a v lete rodiny s vyskákanými bruchami z detského zábavného parku. Štýlovo zariadený priestor s krbom ponúka rozmanité menu.

Klasikou je ponuka “Niečo k pivku” kde si môžete objednať XXL chrumkavé kuracie krídielka, ale aj špeciál Humno – na masle opečený domáci chlebík s volským okom, syrom, šunkou a avokádom. V ponuke sú aj tri polievky, my sme ochutnali klasiku – Slepačí vývar s koreňovou zeleninou, mäsom a rezancami. Musíme svedomito potvrdiť, že všetky vymenované ingrediencie sa v polievke nachádzali v bohatom zastúpení a dokonca aj samotná chuť bola výdatná. Palec hore.

Z karty nás zaujal Pytliacky jelení guláš podávaný s parenou knedľou a restovaným toskánskym kelom. Divina je vždy dobrá voľba! Váhali sme nad rybou – zaujímavo znel Bio filet dúhový pstruh po francúzsky z miestneho chovu na masle s cesnakom, kapary, špenátom a citrónom so zemiakovým pyré , avšak my sme sa viac ponáhľali ako boli hladní, preto sme zvolili Wedge šalát so slaninovými chipsami, cherry paradajkami a cézar dressingom.

Trošku sme oľutovali, že sme si nepočkali na miestnu rybu, lebo šalát bohužial len znel zaujímavo. Ako pozitívne však hodnotíme, že aj obsluhujúci personál zhodnotil, že zrejme bude lepšie tento šalát z menu vypustiť.

Ako druhé jedlo by sme vám však radi odporučili Krémové rizoto zo sviečkovice, baby mrkvou, rukolou a parmezánom. Správna krémová konzistencia a výborná chuťová kombinácia.

Reštaurácia Humno je príjemným miestom v zime, keď si potrebujete zohriať končatiny horúcim čajom po dobrej lyžovačke, ale aj pohodlným miestom na oddych v lete, keď je potrebné na chvíľu sa schladiť a vzdialiť od atraktívneho a jedinečného, detského zábavného parku Yeti land.

Slepačí vývar s koreňovou zeleninou, mäsom a rezancami

 

Naše hodnotenie

celkové hodnotenie

4/5
Príjemná rodinná reštaurácia v lyžiarskom stredisku.

Rodinná reštaurácia

Kuchyňa

3/5

Cena/Kvalita

4/5

Servis

5/5

Atmosféra

5/5

Autor recenzie

Hodnotený podnik

humno
5/5

Sledujte nás

Najnovšie recenzie

Bottova_prazenica-so-slaninou_pohlad-zhora
4/5
Soho_Hovadzie na fazulkach s chilli-2
5/5
250330190_244648127707595_6991191824911097824_n
5/5