Chutné Zelené karí s melónom zo SOHO

Niekedy sa stáva, že má človek šťastie na výber prvého jedla. Či už v dobrom alebo zlom slova zmysle. A hodnotiť reštauráciu iba podľa prvého pokusu býva často impulzívne a nepresné. Preto som sa rozhodol overiť si svoje výborné dojmy z Hovädzieho so zelenými fazuľami a opäť navštíviť SOHO.
kari_1

Teplý letný deň rozhodol, že som zvolil opäť terasu s krásnym výhľadom na banskobystrické námestie. Hneď po usadení za mnou prišla obsluha s ponukou jedál – stále platí, že v SOHO ste stredobodom záujmu. Dnes ma obsluhovala iná čašníčka ako pri poslednej návšteve, ale na profesionalite a prístupe sa nič nezmenilo. Úctivo ma sprevádzala počas výberu jedla, overila spokojnosť a ponúkla dezert aj kávu.

Dnes som pokračoval na ázijskej vlne a z menu som vybral Zelené karí s melónom a cukrovým hráškom s hovädzím mäsom. Toto jedlo je podávané s jasmínovou ryžou a limetkou. Na svoje karí som ani v čase obeda dlho nečakal, do desiatich minút som ho mal pred sebou

Dve veľké misky a za nimi jedna malá, takáto je prezentácia Zeleného karí v SOHO

Tri misky položené na porcelánovom podnose, v jednej samotné karí s melónom, hráškom a mäsom a vláknami chilli, v druhej výdatná porcia jasmínovej ryže s čiernym korením a v tretej limetka. Prezentácia veľmi pekná a na pohľad pútavá. Je čas ochutnať.

Už pri poslednej návšteve som kladne hodnotil kvalitu a spôsob prípravy hovädzieho mäsa a aj v tomto prípade konštatujem, že je jednoducho výborné. Lahodné, jemné a dochutené tak, aby dopĺňalo ostatné ingediencie a nič neprebíjalo. Samotné zelené karí je príjemne sladkasto-korenisté, vyznievajú v ňom tóny kurkumy a koriandra. Je výborne doplnené chuťou melónu a cukrového hrášku. Prvá miska teda dopadla na výbornú.

Zelené karí je už na pohľad pútavé a veľmi chutné

Jasmínová ryža príjemne prekvapila – pripraviť ju totiž vôbec nie je jednoduché. Mala jemnú arómu a krásne sa leskla. Bola jemne posypaná čiernym korením a dochutená tak, aby komplementovala s karí. Ako celok toto jedlo pôsobilo veľmi vyvážene a zanechalo príjemnú chuť. Až tak, že som úplne zabudol na limetku z tretej misky – nakoniec som vôbec nemal potrebu si ju pridávať.

Jasmínová ryža prekročila očakávania

Ponuku na zákusok som tentokrát zdvorilo odmietol, pretože porcia karí bola veľmi výdatná a vyčerpala moje kapacity. K jedlu som ako zatiaľ vždy zvolil tonik z produkcie Fentimans.

SOHO opäť nesklamalo a ponúklo ázijský zážitok na iný spôsob. Obsluha fungovala na jednotku a podčiarkla pozitívne dojmy z prvej návštevy. Už teraz rozmýšľam, čo si objednám nabudúce.

Naše hodnotenie

celkové hodnotenie

5/5
Iné jedlo, rovnaký výsledok – najlepšia ázijská kuchňa v Banskej Bystrici!

Opäť skvelý gastro zážitok!

Kuchyňa

5/5

Cena/Kvalita

4/5

Servis

5/5

Atmosféra

5/5

Autor recenzie

Milujem kvalitnú kávu, dobré jedlo, aktívny pohyb a cestovanie. Tieto ingrediencie tvoria základ mojich recenzií.

Hodnotený podnik

SOHO
5/5

Sledujte nás

Najnovšie recenzie

Bottova_prazenica-so-slaninou_pohlad-zhora
4/5
Soho_Hovadzie na fazulkach s chilli-2
5/5
250330190_244648127707595_6991191824911097824_n
5/5