Krevety aj Fish and Chips pod Martinskými hoľami

Kedysi miestna krčma, dnes vychýrený Grill & Pub Stránske Medvede. Pivo v ponuke ostalo, avšak miesto zmenilo tvár a rozšírilo sa o kuchyňu. A nie hocijakú.

Prevádzkar Peter naberal dlhoročné skúsenosti za hranicami. Predtým, ako sa pustil „do medveďov“ oživil v centre mesta bývalý stánok s langošmi. Výdajné okienko s názvom Žrút – Street Food dodnes ponúka kvalitné a rýchle „jedlo z ulice“. Jeho snom však bolo vytvoriť pohodové miesto plné zelene, oddychu, dobrého piva a k tomu zaujímavé menu. A vyzerá, že sa mu to podarilo.

Grill & pub Stránske medvede máva večerné hodiny vybookované. My sme boli otestovať jeho kartu bez piva a vybrali sa na denné, obedové menu. Z ponuky sme si mohli vybrať z dvoch polievok. Keďže je našou obľúbenou paušálne paradajková, otestovali sme ju aj v „medveďom“ prevedení. Musíme konštatovať, že sa stala ešte obľúbenejšou a zhodli sme sa tom, že je to najlepšia paradajková polievka v Martine. Medvede k nej ponúkanú aj bylinkový pitta chlieb, takže ak nie ste extrémne hladní, postačí vám aj samotná polievka.

My sme boli skôr zvedaví ako hladní, preto sme si objednali aj hlavné jedlo. Denný špeciál nám ponúkol šťastných sedem jedál. Svetové Fish and Chips (sviečková z tresky v pivnom cestíčku, hrášok na masle a mäte a stejkové hranolky), Striploin Steak (vyzretá nízka roštenka), Grilované krevety, Grécky šalát, Šalát s halloumi syrom a v neposlednom rade nami testované Penne Arabiatta a Kačací šalát s pomarančom.

Podobne ako pri polievke, aj s týmto výberom sme boli maximálne spokojní. Šalát bol svieži, kačacina chrumkavá a kombinácia šalátových listov s pomarančom, jahodami a hroznom vydarená. Ariabiatty sme si objednali na extra pikantný spôsob. Peter vie, prečo ich podávajú s čerstvou rukolou – zahasí vám oheň na jazyku a podčiarkne chuť domácej pikantnej, paradajkovej omáčky.

Po dobrom obede nám bola ponúknutá káva. Nevieme ohodnotiť pivo, ale penu malo krásnu a chuť príjemnú.

Okrem výbornej kuchyne pozitívne hodnotíme aj prostredie. Drevený, minimalistický interiér krásne ladí s vonkajším horským prostredím. Terasa je veľkorysá, obedovali sme na nej v pohodlí, v tieni aj napriek obedovej horúčave. Exteriéru sa potešia aj rodiny s najmenšími – pri terase sa nachádza kvalitne vybavené ihrisko a pozemkom preteká potôčik.

Obsluha je príjemná, neponáhľa sa a usmieva sa. Podobne ako Peter, ktorého tam s úsmevom na perách často nájdete.

Grill & Pub Stránske medvede
Penne Arabiatta, Kačací šalát s pomarančom

Naše hodnotenie

celkové hodnotenie

5/5
Kľud, kvalitná kuchyňa, príjemné prostredie a usmievavý personál.

Svetová kuchyňa!

Kuchyňa

5/5

Cena/Kvalita

5/5

Servis

5/5

Atmosféra

5/5

Autor recenzie

Hodnotený podnik

stranske_medvede1
5/5

Sledujte nás

Najnovšie recenzie

Bottova_prazenica-so-slaninou_pohlad-zhora
4/5
Soho_Hovadzie na fazulkach s chilli-2
5/5
250330190_244648127707595_6991191824911097824_n
5/5