Pikantný pizza sen zo SYMPL

Pizzerie u nás zažili obrovský boom v polovici deväťdesiatych rokov. Boli považované za čosi exotické a automaticky za „lepšiu kuchyňu“. V čase však ich popularita začala upadať, najmä pod ťarchou pizza fastfood a donáškových konceptov. Človek by si povedal, že v segmente pizza už nie je čo objaviť... až kým nezavíta do SYMPL.
pablo_2

Jej poloha v rámci nákupného centra Europa Shopping Center na prvé počutie neznie veľmi lákavo, ale nenechajte sa „voviesť do omylu“. Reštaurácia sa nachádza na najvyššom podlaží, veľmi blízko hlavnému vstupu z parkoviska, takže ani nemáte pocit, že ste v nákupnom centre. Hneď pri vstupe vidíte dlhý pult a za ním vkusne naskladané bochníky domáceho chleba – toto miesto slúži ako obchodík domáceho pečiva. Keď popri pulte prejdete ďalej, čaká vás veľkorysý otvorený priestor, zariadený do elegantného škandinávskeho štýlu s industriálnymi prvkami. Za ním je nadštandardne veľká terasa s výhľadom na Urpín. Prvý dojem výborný.

Obsluha si ma všimla hneď po vstupe do reštauračnej časti a odprevadila ma k stolu. Bola veľmi príjemná a nevtieravá

Ponuka jedál sa nesie na talianskej vlne, nájdete v nej všetko od raňajok až po jedlá z grilu. U mňa voľba jasná – bude to pizza. Keďže som milovník pikantných chutí, voľba padla na Pablo. 

Milo ma prekvapila rýchlosť, ani nie za desať minút už bola predo mnou. Pizza kopírovala okraj veľkého bieleho taniera, a už na prvý pohľad pôsobila viac ako lákavo. Je vidieť že je oproti iným v niečom iná a dozvedám sa že je to pizza neapolského typu. Má nadýchané cesto pri okrajoch, ingrediencie sú na nej vkusne poukladané a poskytuje už na pohľad príjemný zážitok. Človek by to od pizze neočakával, ale prezentácia na výbornú. Je čas ochutnať!

Pizza Pablo je jednoduchá a krásne farebná

Väčšinou zvyknem hodnotiť postupne po ingredienciách a na koniec zhodnotiť celok, ale pizza Pablo ma donútila zmeniť svoje zvyklosti. Je dokonalá! Tak vyváženú chuť som nečakal, ani som nevedel že existuje. Vkusne pikantnú chuť dodávajú salámy spianatta a nduja, známe ako jedny z najjemnejších a najkvalitnejších bravčových salám Talianska.

Cesto je kapitola sama o sebe – kváskové, pečené v originálnej neapolskej peci – je nadýchané a krehké zároveň. Ani po zjedení celej pizze sa vďaka nemu nedostaví pocit prejedenosti alebo zaťaženosti. K celku sa perfektne hodia čierne kalamata olivy a lístky bazalky. Kvalitnejšie suroviny som v rámci pizze ešte nezažil. A nikde, či už na domácej pôde, ani vo svete, som doteraz nejedol lepšiu pizzu!

Kvalitné ingrediencie sú v SYMPL základ

Pôvodne som mal zámer objednať si z nápojového lístka cold brew, ale po jedle som si to rozmyslel. Nechcel som si kaziť chuť, ktorú mi pizza Pablo navodila. Tak som radšej zvolil neutrálnu nesýtenú vodu.

Podobne dopadol aj zámer dať si dezert. Na druhej strane je to dobre, pretože tým vzniká ďalší dôvod sa do SYMPL vrátiť a zistiť, ako chutia ich ďalšie pokrmy z menu.

Žijete, podobne ako ja, v domnienke, že pizza nemôže prekvapiť? V tom prípade určite zavítajte do SYMPL a nechajte sa unášať chuťou pravej neapolskej pizze. Už teraz sa teším na ďalšie návštevy.

Naše hodnotenie

celkové hodnotenie

5/5
Ak máte chuť na neopakovateľnú pizzu, výbornú atmosféru a kvalitnú obsluhu, SYMPL je to správne miesto!

Najlepšia pizza na svete!

Kuchyňa

5/5

Cena/Kvalita

5/5

Servis

5/5

Atmosféra

5/5

Autor recenzie

Milujem kvalitnú kávu, dobré jedlo, aktívny pohyb a cestovanie. Tieto ingrediencie tvoria základ mojich recenzií.

Hodnotený podnik

Táto recenzia nehodnotí žiadny konkrétny podnik.

Sledujte nás

Najnovšie recenzie

Bottova_prazenica-so-slaninou_pohlad-zhora
4/5
Soho_Hovadzie na fazulkach s chilli-2
5/5
250330190_244648127707595_6991191824911097824_n
5/5