Reštaurácia San Martin: denné menu, ktoré sa oplatí

Martinský penzión San Martin je známy ako „kúsok Thajska v Turci“. Okrem thajskej kuchyne v ňom môžete „ochutnať“ aj pravú thajskú masáž, ktorá sa nazýva nuat phaen thai.

Súčasťou tohto penziónu je aj veľká reštaurácia s ponukou slovenskej, ale aj medzinárodnej kuchyne. Reštaurácia sa nachádza blízko hlavnej cesty s dostatočne veľkou kapacitou miest na parkovanie, s veľkým detským ihriskom a naozaj rozľahlou terasou, na ktorej vďaka hustej zeleni nevnímate frekventovanú ulicu.

Obsluha je rýchla, milá a pohotová. My sme sa rozhodli objednať si denné menu, ktoré pravidelne ponúka 5 rôznych jedál a jednu polievku. Mäsožravci, vegetariáni, milovníci šalátov či rýb – všetci si prídu na svoje.

Cena je primeraná, za lososové menu zaplatíte 9.99 Eur, za šalátové 7.69 Eur, vegetariánske 5.90 Eur a mäsové v priemere 6.40 Eur. Všetko vrátane polievky.

Frankfurtská polievka s párkom neprekvapila ani nesklamala. Skôr by sme ju nazvali klasikou. Servírovanie vkusné, ale nie výnimočné. Prekvapivo dobre však vyzeralo aj chutilo hlavné jedlo. Či už v našom prípade menu č. 4 – Grilovaná bravčová panenka v slanine s volským okom, demi glace omáčkou a jasmínovou ryžou, alebo menu č. 5 – Cézar šalát so slaninkou a bohatou nádielkou parmezánu.

Frankfurtská polievka s párkom
Cézar šalát s parmezánom a slaninkou
Grilovaná bravčová panenka v slanine s volským okom a jasmínovou ryžou

Obed nám priniesli rýchlo, takmer vôbec sme nečakali. Ako nápoj sme si vybrali len čistú vodu z vodovodu. Nemali problém nám ju priniesť, ale priplatili sme si za ňu (a plátok citrónu) 1,20 Eur.

Reštaurácia San Martin je vďaka prekrytej terase a krásnej záhrade s drevenými sochami príjemným miestom na pasívny oddych, ale aj dobrou alternatívou na rýchly obed. Či už ste martinčan, alebo pocestný, na toto denné menu sa môžete spoľahnúť. Určite si pochutnáte.

Naše hodnotenie

celkové hodnotenie

4/5
Príjemná medzinárodná reštaurácia, s bohatou ponukou denného menu.

Denné menu na úrovni!

Kuchyňa

4/5

Cena/Kvalita

4/5

Servis

4.3/5

Atmosféra

5/5

Autor recenzie

Hodnotený podnik

san_martin_jedlo
5/5

Sledujte nás

Najnovšie recenzie

Bottova_prazenica-so-slaninou_pohlad-zhora
4/5
Soho_Hovadzie na fazulkach s chilli-2
5/5
250330190_244648127707595_6991191824911097824_n
5/5