Supreme a SYMPL

Nemám rád nákupné centrá. Pravdou je, že sa im vyhýbam. Ale po poslednom zážitku v reštaurácii SYMPL a pizzou Pablo nemám inú možnosť a preto dnes opäť zavítam do Europa Shopping Centra v Banskej Bystrici.
supreme_1

Dodnes mám v pamäti päťhviezdičkový zážitok a pocit istoty, že lepšiu pizzu som počas svojho života nejedol. A aj keď podvedomie mi hovorí: „objednaj si ju znovu“, odolám. Kvalita reštaurácie sa predsa pozná podľa konzistentnosti kvality naprieč celým jedálnym lístkom. S týmto vedomím opäť hľadám miesto na terase. 

Po usadení si všímam novinku – QR kód na stole s digitálnym menu. Skúšam to a funguje to dobre. Ako poistku mi príjemná čašníčka priniesla aj konvenčné papierové menu. Dnes to bude niečo ľahšie – vyberám si Supreme z kukuričného kuriatka na citrusoch, s paradajkovo citrusovou salsou, so šalotkou a koriandrom, podávaný s jasmínovou ryžou. Celkom dlhý názov, ale aspoň nenecháva priestor na nepochopenie.

Kuracie Supreme vyzerá jednoducho super

Po nedlhej chvíli pred sebou vidím pekný biely porcelánový tanier – konečne pravidelný, okrúhly. Na ňom je veľmi pekne a kreatívne poukladané jedlo a to formou vrstvenia. Myslím že aj Pohlreich by bol spokojný. Prízemie tvoria jasmínová ryža a na drobné kúsky nakrájané paradajky posypané koriandrom. Horné poschodie zas dva kúsky kuraťa. Celé jedlo je posypané rôznymi bylinkami. Citrusový charakter dotvára mesiačik limetky položený na kraji taniera. Prezentácia na jednotku!

Už po prvých sústach sa nezaprie charakteristická povaha supreme a šikovnosť kuchára. Pre menej zdatných – je to prsná časť kukuričného kuriatka spolu s časťou krídla. Zjednodušene – kuracie kukuričné prsia, ktoré sú s krídlom spojené, vrátane kože. Koža je výborne upečená a obsahu tuk, ktorý je nositeľom chuti. Vďaka nej je mäso výrazne šťavnatejšie, pričom neprichádzam o zážitok z chrumkavosti kože. Dosolené a dokorenené je presne akurát. Ako celok je prevedenie mäsa gastronomický zážitok. 

Výborná chuť a krásne detaily sú základ gastro zážitku

Jasmínová ryža má výraznú zlatú farbu. Presne ako by to malo byť, na povrchu je príjemne vláčna a mäkká a vnútro príjemne „zachrumká“. Je jemne dochutená karí korením, ktoré je cítiť až pri „dojazde“. Presne tak, aby nerušila chuť mäsa. Ďalší dôkaz, že jasmínová ryža nemusí byť devízou iba ázijskej kuchyne.

Paradajkovo citrusová salsa je najviac prekvapujúcim elementom jedla. Pri hydine ju človek neočakáva. Najemno nakrájané kúsky paradajky, pravdepodobne marinované alebo redukované na citrusovej marináde chutia lahodne. V kombinácii so opraženou šalotkou, ktorá zjemňuje chuť, sú sladkokyslé podtóny dotvárané špecifickou chuťou koriandra. Dotvárané v kontroverznom slova zmysle, pretože je ho veľa. Mne osobne koriadner chutí ako mydlo a tak si toto jedlo viem predstaviť aj bez neho, resp. s menšou nádielkou. Ale pre milovníkov to môže byť naopak plus. Limetky na tanieri som sa nedotkol. Nepociťoval som potrebu do toho „kecať“ kuchárovi, pretože všetko bolo dochutené presne tak, ako má byť. 

Ako celok to bol opäť zažitok – perfektne pripravené mäso, kreatívna salsa a jasmínová ryža na nový spôsob mi urobili radosť. Trochu ubrať koriandra a jedlo bude na úrovni pizze z poslednej návštevy. Supreme z kukuričného kuriatka je perfektné jedlo pre všetkých, ktorí radi skúšajú tradičné jedlá na netradičný spôsob. A dôvod na to, aby som sa do SYMPL ešte vrátil, a skúsil niečo „z iného súdku“.

Naše hodnotenie

celkové hodnotenie

5/5
Opäť potvrdenie povesti – perfektný gastronomický zážitok z relatívne jednoduchého jedla!

Perfektné kuracie Supreme!

Kuchyňa

5/5

Cena/Kvalita

4.5/5

Servis

5/5

Atmosféra

5/5

Autor recenzie

Milujem kvalitnú kávu, dobré jedlo, aktívny pohyb a cestovanie. Tieto ingrediencie tvoria základ mojich recenzií.

Hodnotený podnik

Táto recenzia nehodnotí žiadny konkrétny podnik.

Sledujte nás

Najnovšie recenzie

Bottova_prazenica-so-slaninou_pohlad-zhora
4/5
Soho_Hovadzie na fazulkach s chilli-2
5/5
250330190_244648127707595_6991191824911097824_n
5/5