Zaujímavý burger z Klubovne

Za posledné týždne som zjedol viac hamburgerov ako je medián typického Američana stredného veku. To mi, okrem jasného kalorického prebytku, dodáva schopnosť porovnať a rozoznať kvalitu tohto pokrmu. Už som hamburgery ochutnával napríklad v Street Foodie a Regal Burger. Dnes nastal čas rozšíriť si v tejto kategórii obzory a preto smerujem do hornej časti námestia – do Banskobystrickej Klubovne.
burger s trhanym_1

Už som tu pred časom bol a skúšal som tradičné domáce jedlo – paprikáš z bravčových líčok so zemiakovými šúľancami a špenátovým pyré. Toto jedlo dopadlo na výbornú, preto som bol zvedavý aj na burger. Reštaurácia má vybudovanú reputáciu na kvalitných jedlách k pivu a práve burger môžeme považovať za jedno z nich.

Medzi moje najsilnejšie vlastnosti patrí zvedavosť a tá ma pri výbere zaviala ku Burgeru s trhaným hovädzím mäsom. Nepamätám si, že by som doteraz niekde v ponuke hamburgerov videl takúto verziu mäsa. Všetko treba vyskúšať! V zmysle tohto hesla ho rovno objednávam a čakanie si skracujem pohľadom na krásne banskobystrické námestie. 

Aj napriek tomu, že som prišiel v čase obednej špičky a neobjednal som si z ponuky denného menu, na jedlo som dlho nečakal. Za dvadsať minút už predo mnou ležala keramická oválna tácka, na ktorej je kus kriedového papiera s potlačou starosvetských novín. Na novinách leží veľká bulka s bohatou výplňou, prepichnutá kratším typom dreveného „špáratka“. Vedľa sú voľne položené hranolky, ktoré sa mi na pohľad zdajú najväčšou slabinou jedla. Jediný komponent, ktorý ma jasne definovanú polohu je dressing – je v keramickej nádobke. Je to taká povinná jazda prezentácie hamburgerov, zatiaľ som nemal česť v tejto kategórii naraziť na niečo prelomové. 

Tradičná a zároveň kreatívna prezentácia v podaní Klubovne

U jedla je to ale chuť, čo rozhoduje. A tak sa púšťam do prvých súst. Bulka mi je nejaká známa. Opäť mám pocit, že nebude produktom domáceho pekára v zákulisí reštaurácie a dokonca si myslím, že je od rovnakého zdroja ako tá v Regal Burger. Jej charakteristika je takmer totožná – je veľká, suchšia ako som zvyknutý a po chvíľke manipulácie sa začína rozpadávať. Zatiaľ mám mierne rozpaky, uvidím ako to bude pokračovať. 

Najväčšie prekvapenie sa ukrýva dnu – a síce trhané hovädzie mäso. Má tak vláčnu, a zároveň jemnú konzistenciu, že drží pokope podobne ako správne pripravená jasmínová ryža. A chutí dokonale – jemne slaná, otvorená chuť. Presne tak, aby vynikla originálna chuť mäsa. Vďaka trhanému hovädziemu chutí tento burger odlišne od ostatných. A zdá sa byť ľahší na trávenie.

Trhané mäso je to, čo robí rozdiel

Chrumkavá slanina a syr cheddar dotvárajú pravú burgerovú chuť a podtrhujú slané tóny hovädzieho mäsa. Trochu chuťovej neutrality dodáva volské oko, ktoré má suchšiu konzistenciu. Je to pravdepodobne preto, aby sa po zahryznutí nerozlialo po celej tácke. Takže odpustené! 

Papričky jalapeňo a krásne opražená červená cibuľa dodávajú celku mierne grády. Jalapeňo je evidentne už zrelé, pretože začína prevažovať sladká chuť nad počiatočnou pikantnosťou. Tá je nanajvýš na miernej úrovni. Čo z tohto hambergeru robí univerzálne jedlo pre ľudí s rôznou toleranciou pikantnosti.

Hranolky sa mi na prvý pohľad zdali ako slabina. Nechápte ma zle, sú celkom dobré, ale dokonale ich vystihuje veta: „nenadchnú ani neurazia“. Oproti veľkým zemiakovým hranolkám, alebo batatovým od konkurencie mierne zaostávajú prezentáciou aj chuťou. Pripravené sú však dobre, sú mäkké a sýte.

Hranolky hodnotím prinajlepšom ako klasické

Majonéza z údenej papriky je podobne ako trhané mäso, unikát. Chutí výborne, je slano-kyslá, ale zároveň dostatočne jemná, aby nenarúšala dojem z celku. Aj na konzistencii je cítiť, že je domáca a čerstvo pripravená.

Majonéza je výborná a skvele dopĺňa chuť jedla

Celkovo som sýty, a teda spokojný. Nie je to hamburgerový high-end, ale pre tento moment táto kategória nebola obsadená žiadnou z reštaurácií. Klubovňa má hamburger, za ktorý sa nemusí hanbiť a chutí veľmi dobre. Možno o 2-3 € znížiť cenu a bude to bestseller. 

Naše hodnotenie

celkové hodnotenie

4/5
Hamburger na úrovni a porcia, ktorá určite zasýti!

Poctivá kuchyňa!

Kuchyňa

4/5

Cena/Kvalita

4/5

Servis

4.5/5

Atmosféra

5/5

Autor recenzie

Milujem kvalitnú kávu, dobré jedlo, aktívny pohyb a cestovanie. Tieto ingrediencie tvoria základ mojich recenzií.

Hodnotený podnik

klubovna_bb
5/5

Sledujte nás

Najnovšie recenzie

Bottova_prazenica-so-slaninou_pohlad-zhora
4/5
Soho_Hovadzie na fazulkach s chilli-2
5/5
250330190_244648127707595_6991191824911097824_n
5/5