Juicy Lucy a Amigo z Regal Burger

V segmente burgerov je v Banskej Bystrici slušná konkurencia. Len na hlavnom námestí máte minimálne tri možnosti, kde si dopriať túto americkú špecialitu. Dnes ma to zavialo do podniku s názvom Regal Burger.
regal burger_3

Regal Burger sa nachádza sa priamo na námestí SNP, na prízemí zrekonštruovanej historickej budovy. Pred podnikom je veľká letná terasa so slnečníkmi. Po vstupe do reštaurácie pred sebou vidíte otvorený priestor s drevenými stoličkami. Hneď oproti je veľký pult. Celok pôsobí útulne a zároveň vzdušne.

Dnes som na obede s Peťom, skúseným gurmánom. Šli sme do Regal Burger so zámerom vyskúšať rôzne jedlá – burger pre Peťa, poké pre mňa. Našli sme miesto na terase a príjemná čašníčka nám priniesla jedálne lístky. Prvé sklamanie nastalo, keď všetky poké boli preškrtnuté čiernou fixkou. A tak náš zámer musel prejsť do režimu nútenej improvizácie. A tak voľba padla na burgre Juicy Lucy a Amigo. Zvolili sme combo s batatovými hranolkami a omáčkou, ktorej súčasťou je akýkoľvek nápoj podľa ponuky. Pri študovaní jedálneho lístka sme zistili, že väčšina burgrov sa od seba odlišuje jednou, maximálne dvomi ingredienciami, preto čakáme podobný vizuál obidvoch pokrmov. 

Po dvadsiatich minútach sa nám naša teória potvrdila. Na plytkých drevených táckach prišli takmer na vlas rovnaké jedlá – veľká bulka hamburgera zabalená v papierovom obale pre ľahšiu konzumáciu, vedľa nej veľké hranolky hnedo-zlatistej farby a malá nádobka s omáčkou. Hamburger je už na pohľad väčší ako ten, ktorý som mal Street Foodie, čo ma potešilo. Rozdiel v burgroch bol iba minimálny, Amigo má guacamole a limetkovú mayo, Juicy Lucy zas japonskú Umami mayo. Okrem toho všetko totožné.

Na drevenej tácke má všetko svoje miesto

Už po úvodných sústach je možné zhodnotiť prvé dojmy. Začnem bulkou. Na začiatok sme boli s Peťom presvedčení, že je lepšia ako v Street Foodie, ale po čase nás entuziazmus trochu prešiel. Poňali sme podozrenie, že nie je domáca v pravom slova zmysle. Chuťovo je dobrá, ale je suchšia a v rukách sa rozpadáva – čo nie je najlepšie pre komfort jedenia.  Zachraňuje to jej veľkosť, takže dnes neodídeme hladní.

Syr cheddar je v obidvoch prípadoch zapečený v hovädzom mäse, a táto kombinácia chutí výborne. Je jemná a šťavnatá zároveň. Mäso je jemne okorenené tak, aby vynikla jeho prirodzená chuť. Limetkovú mayo v Amigo burgri som cítil iba okrajovo, ale možno to bol zámer. Limetka je veľmi aromatická ingrediencia s výraznou chuťou, ktorá by mohla rušiť. V Juicy Lucy bola japonská Umami mayo výraznejšia.

Aj v bulke má všetko svoje pevné miesto

Slanina, šalát a paradajky sú povinnou výbavou každého dobrého hamburgera. Výborne sa hodia k syru s hovädzím mäsom a svojou šťavnatosťou táto „plnka“ výborne kompenzuje suchšiu povahu bulky. Hlavnou komplikáciou teda ostáva jej konzistencia. Pri manipulácii sa po čase začína rozpadávať a pri troche nepozornosti vám polovica hamburgera aj s náplňou padne na misku. 

Batatové hranolky sú úžasné. Neviem čo by ma v Regal Burger donútilo objednať si klasické. Sú výborné osmažené, s krustou na celom povrchu, ale nie sú prepálené. Vo vnútri sú jemné, svieže. Majú typickú sladko-slanú chuť a výborne sa hodia k hamburgeru. Tento efekt sa ešte násobí, keď ich ponorím do domácej Regal majonézy. Je hustá, oranžovo-ružová a má výraznú, „domácu“ chuť. Ako celok je to výborné ako chuťou, tak aj veľkosťou porcie. Od stolu vstávame najedení a spokojní.

Ingrediencie sú pekne poukladané a uľahčujú konzumáciu

Zároveň však zvedaví na poké, na ktoré sme dnes nemali šťastie. Po dnešnej skúsenosti sme presvedčení, že sa do Regal Burger oplatí vrátiť a vyskúšať aj iné kategórie ako hamburger – samozrejme ak budú dostupné.

Naše hodnotenie

celkové hodnotenie

4/5
Hamburger z Regal Burger je poctivý kus jedla. K dokonalosti mu chýba už iba lepšia bulka.

Americká klasika na banskobystrickom námestí.

Kuchyňa

4/5

Cena/Kvalita

4/5

Servis

5/5

Atmosféra

5/5

Autor recenzie

Milujem kvalitnú kávu, dobré jedlo, aktívny pohyb a cestovanie. Tieto ingrediencie tvoria základ mojich recenzií.

Hodnotený podnik

regal
5/5

Sledujte nás

Najnovšie recenzie

Bottova_prazenica-so-slaninou_pohlad-zhora
4/5
Soho_Hovadzie na fazulkach s chilli-2
5/5
250330190_244648127707595_6991191824911097824_n
5/5