Hovädzie so zelenými fazuľkami na spôsob SOHO

Hovädzie so zelenými fazuľkami a chilii zo SOHO je perfektne vyvážené a chutné. Určite odporúčam!
Soho_Hovadzie na fazulkach s chilli-2

Bistro SOHO sa už krátko po otvorení stalo v Banskej Bystrici pojmom. Na jeho reputácií nič nezmenilo ani zatvorenie počas Covid obdobia a fungovanie výhradne cez donáškové služby. Teraz je SOHO opäť plne otvorené a nájdete ho na banskobystrickom námestí, na prízemí neskororenesančnej budovy, postavenej pred rokom 1530. Návštevníkov reštaurácie privíta príjemná atmosféra a vkusné architektonické riešenie. Reštauračná časť je uprostred rozdelená barom, pôsobí vzdušne, čisto a je veľmi príjemne osvetlená. Drevené akcenty dodávajú jemný kontrast, biele steny zvýrazňujú estetiku farebných ázijských jedál. Súčasťou reštaurácie je aj príjemná letná terasa, nachádzajúca sa priamo na námestí.

Obsluha je príjemná a dokonale sa hodí ku konceptu reštaurácie – je elegantne extravagantná, ochotná a nevtieravá. Po príchode do reštaurácie ste hneď stredobodom jej záujmu a na nič nečakáte. Počas jedla čašníčka vhodným spôsobom skontroluje vašu spokojnosť. Servis a prozákaznícka orientáciu sú v SOHO BB veľmi silnou stránkou.

V ponuke je krátky vínny lístok s pätnástimi vínami zo Slovenska, Česka, Talianska, Francúzska, Nemecka a Portugalska. Cena fliaš sa pohybuje od 19 do 25 eur. Pivný lístok obsahuje štyri slovenské pivá z malých nezávislých pivovarov.

Ako milovník pikantných jedál som z ponuky zvolil Hovädzie so zelenými fazuľkami a chilli. Základ jedla tvorí kvalitné hovädzie mäso, zelenina (červená cibuľa, červená paprika, cuketa), sladká sójová omáčka a thajská bazalka. Podáva sa s ryžou, je ozdobené sójovými klíčkami a chilli dostanete na samostatnej miske. Jedlo na stôl „dorazilo“ za 10 minút od objednania, čo je výborný výsledok. Prvým „wow“ momentom je hovädzie mäso, ktoré je tak jemné, že sa rozpadá na jazyku. Nie je prekorenené, nijak nenarúša symbiózu chutí príloh. Celkový dojem z jedla je kombinácia sladkých tónov v kontraste s chuťou bazalky. Nemôžem neokomentovať chuť chilli, pretože nie každá odroda papričiek komplementuje každému jedlu. V prípade SOHO BB je všetko v poriadku, chilli je pikantné príjemným spôsobom a má postupný „nábeh“. Má príjemnú chuť, nie je prvoplánovo pikantné a výborne dopĺňa chuť jedla.

Hovädzie so zelenými fazuľkami s chilli pôsobí už na pohľad lákavo

Tým, že je chilli podávané samostatne, umožňuje návštevníkom dávkovať si ho podľa preferencie. Ja som šiel all-in. Za toto jedlo je to u mňa jednoznačných 5/5 a svoju cenovku 9,90 eur si s prehľadom obháji.

Chilli je podávané samostatne

Na ázijských chutiach si reštaurácia SOHO BB vybudovalo reputáciu, je preto namieste skúsiť jej „hodiť poleno pod nohy“. Ako dezert volím neázijský čučoriedkový cheescake. Po 5 minútach je na stole a… je výborný. Od prvého sústa je cítiť, že na surovinách sa nešetrilo, všetko je čerstvé a vyvážené, má lahodnú krémovú konzistenciu. Odporúčam si ho objednať najskôr po 15 minútach po dojedení hlavného jedla, najmä ak je pikantné. Aby sa vám zneutralizovali chute a mohli naplno vychutnať sladkú chuť dezertu.

Čučoriedkový cheescake je svieži a chutí výborne

Počas obeda som nezanedbal ani pitný režim a z ponuky nealko nápojov som si vybral Fentimans Tonik. Oproti komerčným alternatívam je jemnejší a svieži. V ponuke nealko nápojov nájdete značky Wostok a Fentimans.

Jedlo v SOHO BB je veľmi zaujímavé, skvele a rýchlo pripravené, obsluha je prvotriedna. Rád sa sem vrátim, aby som ochutnal aj ďalšie špeciality z menu.

Naše hodnotenie

celkové hodnotenie

5/5
Hovädzie so zelenými fazuľkami a chilii zo SOHO je perfektne vyvážené a chutné. Určite odporúčam!

Soho je podnik, ktorý si zakladá na kvalitných suroviných a kreatívnych kombináciách chutí.

Kuchyňa

5/5

Cena/Kvalita

5/5

Servis

5/5

Atmosféra

5/5

Autor recenzie

Milujem kvalitnú kávu, dobré jedlo, aktívny pohyb a cestovanie. Tieto ingrediencie tvoria základ mojich recenzií.

Hodnotený podnik

SOHO
5/5

Sledujte nás

Najnovšie recenzie

Bottova_prazenica-so-slaninou_pohlad-zhora
4/5
250330190_244648127707595_6991191824911097824_n
5/5
Grill & Pub: Stránske medvede
5/5