Metropolitný zážitok v centre Martina

Metropola Café & Bistro - malá metropolitná kaviareň s veľkým srdcom. Výborná káva, sýte a kreatívne raňajky, príjemné prostredie a personál.
250330190_244648127707595_6991191824911097824_n

Plnený croissant na raňajky dostanete všade. Pravdepodobne však len so šunkou a syrom. Ak však chcete niečo kreatívnejšie, musíte hľadať len v Hlavnom meste. My sme však objavili Metropola Café & Bistro v Martine. A nie je to len o croissantoch.

Metropola Café & Bistro nadväzuje na históriu Reštaurácie Hotela Slovan, ktorý významne ovplyvňoval gastronómiu mesta Martin už od roku 1923. Zážitkom je nielen ich jedinečná kuchyňa, ale aj krásny interiér, ktorý dýcha vkusom doby minulej, ale aj súčasnej.

Ak chcete v Metropole včas ráno raňajkovať, odporúčame vám zarezervovať si miesto. Telefonicky či e-mailom, kaviareň reaguje ihneď a milo. Chutné raňajky dostanete na stôl už od 7.30 hod. ráno, takže si ich stihnete užiť ešte pred prácou. Ak milujete sladké raňajky, máte na výber niekoľko možností. Ovsená kaša s čerstvým ovocím, kúskami čokolády a orieškami zasýti aj dvoch. Hlavnú cenu v kategórií kalorická bomba jednoznačne vyhrávajú Chrumkavé wafle s jablkovým chutney, škoricovým cukrom, vanilkovým mascarpone a mletými orieškami. Kalórie im na kráse neuberajú, práve naopak. S radosťou sme si na nich pochutnávali.

Vyhýbate sa cukru, ale aj mäsu či vajíčkam? Áno, ste vegánka či vegán a Metropole to vôbec neprekáža. Obslúži aj vás. Opekaná focaccia s hummusom z červenej repy či s avokádovou hráškovou penou – nevieme sa rozhodnúť, ktorá je lepšia.

Nás viac než zaujal čerstvý croissant s hráškovo-avokádovou penou, syrom feta, chia semienkami a hráškovými klíčkami. Výborná chuťová kombinácia. Ako bonus spomenieme (a kaviareň chválime) za čerstvé klíčky pestované lokálne, v Martine.

Výborné sú však nielen raňajky, ale aj denná ponuka čerstvých polievok, šalátov a sendvičov. Objavili sme u nich krémovú polievku z pečeného baklažánu s konfitovaným cesnakom, tekvicový krém s karotkou, sójovým mliekom a semiačkami či turčiansku fazuľovú polievku s majoránom a slaninkou. Ak si k sýtej polievke objednáte sedvič či šalát, určite sa dobre najete. Nás zasýtil a potešil zároveň Avokádový šalát s kúskami mozzarelly, sušenými paradajkami, listovým šalátom a limetkovo-bylinkovým dezertom.

A aby tej chvály nebolo dosť, ich káva je jedna z najlepších v meste. Výborná teplota, správna krémová konzistencia a hustota kapučína sú vždy dobrým testom. Metropola ním prešla na jednotku.

Naše hodnotenie

celkové hodnotenie

5/5
Malá metropolitná kaviareň s veľkým srdcom. Výborná káva, sýte a kreatívne raňajky, príjemné prostredie a personál.

Odporúčame!

Kuchyňa

5/5

Cena/Kvalita

5/5

Servis

5/5

Atmosféra

4/5

Autor recenzie

Hodnotený podnik

martin_metropola
5/5

Sledujte nás

Najnovšie recenzie

Bottova_prazenica-so-slaninou_pohlad-zhora
4/5
Soho_Hovadzie na fazulkach s chilli-2
5/5
Grill & Pub: Stránske medvede
5/5