Skvelé Hibiki od Samuraja

Hovorí sa, že opakovanie je matka múdrosti. Do istej miery to platí aj o testovaní jedál v reštauráciách. Je znakom kvality, keď reštaurácia nie je závislá od konkrétnej smeny, alebo náhodného dňa kedy všetko „sadne“ tak ako má. Preto je potrebné sa na „miesta činu“ vracať a testovať dlhodobú kvalitu.
hibiki_1

O to viac sa teším, že sa dnes po dlhšej dobe vraciam do Samurai Sushi, kde som mal pri poslednej návšteve len tie najlepšie dojmy. Duck Teriyaki v ich podaní bolo perfektné. Pôvodne som sem šiel so zámerom vyskúšať rybu, pretože je to jedna z devíz tejto reštaurácie, ale ako tak listujem obsiahlym jedálnym lístkom, moje oči padli na Hibiki Barbecue Duck. O čo ide? Sú kačacie prsia na barbecue omáčke, zloženej z 22 ingrediencií. Jednou z tých najtradičnejších z nich je Japonská whiskey Hibiki Harmony. Omáčka je pripravovaná podľa 30 rokov starej receptúry. Otázka teda znie: „opäť kačka?“ Áno, ale na iný spôsob… a navyše, je potrebné testovať aj dlhodobú kvalitu surovín. Keď som si to všetko takto zargumentoval, smelo som ju objednal u príjemného čašníka. 

Čas prípravy opäť nesklamal, trvalo to snáď na minútu presne ako pri poslednej návšteve, konkrétne 15 minút. Už na prvý pohľad je jasné, že reštaurácia nezmenila dodávateľa tanierov – akvamarín, veľká plocha, elipsa – tak znie opis v bodoch. To čo som videl pred sebou ma donútilo vybrať telefón a pozrieť si opis a fotografie Duck Teriyaki, pretože som mal pocit, že mám pred sebou to isté. Fotografie vyvrátili moje podozrenie, aj keď tieto jedlá sa na seba veľmi podobajú.

Prezentácia jedla je veľmi podobná tej z minulej návštevy

V prípade Hibiki barbecue duck je hlavný rozdiel v tom, že chýbajú shitake huby a kačacie prsia sú nakrájané na plátky, ale sú poukladané tesne vedľa seba a opticky tvoria jeden celok. Majú zlatistú farbu a na pohľad sú šťavnaté. Pod nimi je barbecue omáčka podľa tradičnej receptúry a okraj taniera opäť zdobia farebné ázijské klíčky. Drevená miska s ryžou je totožná ako pri poslednej návšteve. Minimalistická prezentácia opäť nesklamala, jedlo vyzerá veľmi lákavo.

Kačacie prsia sú nakrájané na plátky

Už po prvých sústach môžem konštatovať, že sa nič nezmenilo – rovnaká kvalita surovín a prevedenia ako pri Duck Teriyaki. Kúsky kačacích pŕs sa rozpadávajú na jazyku, majú jemnú chuť, cítim v nich jemné tóny medu. Na povrchu je príjemná chrumkavá krusta. Je to perfektné

Je načase nakombinovať plátok mäsa s legendárnou barbecue omáčkou. Je hustejšia ako tá z Teriyaki kačky a už na prvé ochutnanie je hutnejšia a výraznejšia. V jej „nábehu“ cítim kyslé tóny, ktoré pozvoľna prechádzajú do jemnej sladkosti. Až po čase prichádza záver v znamení tónov whiskey. Je to zaujímavá cesta. Na začiatku je pocit osviežujúci a ku koncu má omáčka hrejivý efekt. Okrem toho, že chutí výborne, je to zároveň nevšedný zážitok.

Ryža je v Samurai Sushi kapitola sama o sebe

Z ryže som bol nadšený už pri poslednej návšteve a nebudem dlho napínať – nič sa na tomto poli nezmenilo. Je opäť krásne lepkavá a vláčna na povrchu, vnútro zachrumká. Dochutená do neutrálna a vyniká jej originálna chuť. Keď je nakombinujem s omáčkou a kúskom mäsa, je zážitok dokonalý. Zmierni úvodné kyslé tóny barbecue omáčky a dodáva celku lahodnosť a jemnosť. A zasýti!

Opäť veľká spokojnosť! Návštevy v Samurai Sushi sú radosť. Som rád že som vyskúšal kačku na nový spôsob a zároveň si nechal otvorené dvere na ďalšiu návštevu. Už to bude ryba, sľubujem!

Naše hodnotenie

celkové hodnotenie

5/5
Veľmi kvalitné suroviny aj prevedenie! Maximálna spokojnosť!

Opäť vynikajúce!

Kuchyňa

5/5

Cena/Kvalita

4.5/5

Servis

5/5

Atmosféra

5/5

Autor recenzie

Milujem kvalitnú kávu, dobré jedlo, aktívny pohyb a cestovanie. Tieto ingrediencie tvoria základ mojich recenzií.

Hodnotený podnik

sushi
5/5

Sledujte nás

Najnovšie recenzie

Bottova_prazenica-so-slaninou_pohlad-zhora
4/5
Soho_Hovadzie na fazulkach s chilli-2
5/5
250330190_244648127707595_6991191824911097824_n
5/5